STANDARD MIESZKAŃ

LOKAL MIESZKALNY

Ściany murowane z silikatu gr.24 cm, ocieplane styropianem gr. 16 i 18 cm wraz z tynkiem silikatowo-silikonowym gr. 1,5mm, cokół z tynku mozaikowego lub inna okładzina stosowana w systemach ociepleń na bazie styropianu w kolorystyce wg projektu budowlanego.
Ściany murowane z bloczka silikatowego gr. 24 cm, ściany działowe z bloczków gazobetonowych gr. 12 cm lub z pustaków ceramicznych Leier gr. 12 cm
Tynk gipsowy, maszynowy kategorii III. w pomieszczeniach suchych zatarty na gładko w pomieszczeniach mokrych np. łazienkach tynk cementowo-wapienny zatarty na ostro. Wszystkie ściany i sufity bez szpachlowania i malowania.
Wylewka cementowa dylatowana na folii PE i styropianie posadzkowym EPS 100 oraz akustycznym.
Stolarka okienna z PCV termoizolacyjne o współczynniku przenikalności cieplnej maksymalnie 0,9 W/m2K w kolorystyce “ZŁOTY DĄB” wyposażone w nawiewniki powietrza wykonane w górnej belce ramy okiennej. Podtynkowe skrzynki na rolety w systemie Integro wraz z prowadnicami przygotowane pod montaż rolet. Mieszkania na poziomie parteru posiadają w pełni kompletne rolety sterowane elektrycznie.
Drzwi stalowe o podwyższonej klasie odporności na włamania RC2 lub RC3, wyposażone w wizjery. Klamki z aluminium szczotkowanego.
Do 255 cm mierzone w świetle wykończonych przegród.
Ogrzewanie gazowe - piec dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania. Ogrzewanie mieszkań poprzez ogrzewanie podłogowe wodne przygotowane pod sterowanie wraz z kotłem gazowym kondensacyjnym Vaillant/Ariston/Buderus itp.
Wodomierze zlokalizowane na korytarzach.
Instalacje wodno – kanalizacyjne rozprowadzone w pomieszczeniach łazienkowych i kuchennych zgodnie z rzutami. Podejścia poziome ukryte w warstwach posadzki (poza rurami odpływowymi z WC), natomiast podejścia pionowe natynkowe. Mieszkania na poziomie parteru dodatkowo posiadają złączki do podlewania ogródków.
Instalacja elektryczna rozprowadzona wraz z gniazdami bez osprzętu. Punkty oświetleniowe zakończone kostką. Mieszkania na poziomie parteru oraz z balkonami dodatkowo posiadają jedno zewnętrzne gniazdo elektryczne.
Każde mieszkanie wyposażone w gniazdo umożliwiające podłączenie internetu/telefonu oraz telewizji kablowej, w tym podłączenie do anteny zbiorczej sygnału DVBT.
Słuchawka zamontowana przy wyjściu z każdego mieszkania z możliwością rozbudowy o system wideodomofonowy.
Płyta zabezpieczona przed czynnikami atmosferycznymi, izolowana przygotowana pod montaż podłogi w systemie bez fugowej glazury na wspornikach.
Płyty tarasowe betonowe lub kostka brukowa gr. 6 cm
Profile ogrodzeniowe “GAMRAT“.
Balustrady stalowe, ocynkowane, malowane proszkowo z wypełnieniem płytą HPL.
Nawiew powietrza realizowany będzie poprzez nawiewniki okienne. Wywiew powietrza grawitacyjny.

CZĘŚCI WSPÓLNE

Wykończone tynkiem gipsowym, pomalowane farbą lateksową lub wyłożone tapetą z włókna szklanego.
Płytki gresowe.
Tynk gipsowy, pomalowany farbą lateksową.
W każdym holu wejściowym zamontowane skrzynki na listy ze stali lakierowanej.

ZAGOSPODAROWANIE TERENU

Wjazdy dla pojazdów oraz wejścia dla pieszych od ul.Borowcowej.
Kostka betonowa, ażurowa wraz latarniami.
Wokół całego osiedla pozostaje obecne ogrodzenie.
Elewacja wykończona tynkiem silikatowo-silikonowym gr. 1,5mm wraz ze wstawkami z tynku kwarcowego.
Ławki, kosze na śmieci, plac zabaw wraz z wyposażeniem i oświetlenie towarzyszące.
Nasadzenia drzew i krzewów.
Latarnie LED